Свято-Покровська парафія міста Немирова
Вінницько-Тульчинської єпархії
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

26 квітня 1986 року Чорнобильська АЕС – первісток атомної енергетики України – стала символом найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. В результаті аварії на ЧАЕС був повністю зруйнований атомний реактор, в навколишнє середовище потрапили радіоактивні речовини, а їх хмару рознесло територіями України, Росії, Білорусі та ряду країн Європи, сталося радіоактивне зараження території загальною площею 207,5 тисячі квадратних кілометрів. Зокрема, загальна площа радіаційного забруднення України становила 50 тисяч квадратних кілометрів у 12 областях. Чорнобильська аварія стала величезною трагедією і найбільшою екологічною катастрофою 20 століття.

Тому в цей день, 26 квітня 2024 року, з благословення Високопреосвященного Михаїла, митрополита Вінницького і Тульчинського в Свято-Покровському храмі міста Немирова Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова, капелан військової частини А7011 протоієрей Роман Ковальчук звершив молебень до Пресвятої Богородиці.

Під час богослужіння було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

За богослужінням молилися Голова Немирівської організації «Союз Чорнобиль України» лікар-офтальмолог – В’ячеслав Печак та учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Наприкінці Богослужіння отець настоятель звернувся до присутніх зі словом, у якому зазначив, що велика жертовна любов, відвага та сміливість усіх ліквідаторів Чорнобильської аварії зупинила цю хвилю руйнівної сили та зберегла мільйони людських життів.

На завершення отець настоятель привітав голову Немирівської організації «Союз Чорнобиль України» В’ячеслава Печака, який в цей день святкує свій день народження.

Завершилося богослужіння уставним многоліттям.

Опісля було звершено панахиду за упокій пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків та тих, хто віддав життя, приборкуючи атомне полум’я, та помер від наслідків Чорнобильської катастрофи.