Свято-Покровська парафія міста Немирова
Вінницько-Тульчинської єпархії
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

15 лютого 2024 року, в день пам’яті Преподобного Пафнутія, затворника Києво-Печерського, в Дальніх печерах, в Україні відзначається День пам’яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів та День виведення військ з Афганістану.

Війна в Афганістані – це жахливе військове вторгнення СРСР до Афганістану під приводом боротьби проти повстанських груп моджахедів, яке тривало протягом майже 10 років – 1979-1989 рр.. Тисячі невинних людей, сімей, військових загинули під час жорстокого та виснажливого протиборства. Серед них і наші земляки. Більше 160 тисяч українців виконували свій військовий обов’язок в Афганістані, понад 3 тисячі з яких більше ніколи не повернуться додому.

15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон. Відтоді ця дата увійшла в історію як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Тому в цей день, з благословення Високопреосвященного Михаїла, митрополита Вінницького і Тульчинського в Свято-Покровському храмі міста Немирова Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова, капелан військової частини А7011 протоієрей Роман Ковальчук звершив панахиду за упокій військовослужбовців, які загинули в Афганістані.

Панахиду прикрасила своїм співом – хормейстер Ірина Слободянюк.

За богослужінням молився голова Немирівської організації «Союз Чорнобиль України» лікар-офтальмолог – В’ячеслав Печак та учасники Немирівської районної спілки ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів).