Свято-Покровська парафія міста Немирова
Вінницько-Тульчинської єпархії
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

25 листопада 2023 року, в четверту суботу місяця в Україні вшановують День пам’яті жертв Голодоморів. Він був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом. Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково українську національну групу. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року “Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього”. Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод. Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР і Кубані. Радянська влада злочинно замовчувала факт голоду як в Україні так і закордоном.

Тому в цей день у Свято-Покровському храмі міста Немирова Немирівським благочинним, настоятелем Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова, капеланом військової частини А7011 протоієреєм Романом Ковальчуком було звершено панахиду за жертв Голодомору 1921–1923, 1932 –1933 і 1946-1947 років.

За Богослужінням співав хор під керівництвом Вікторії Репецької-Крохмаль.

Під час панахиди молився голова Немирівської організації «Союз Чорнобиль України» лікар-офтальмолог – В’ячеслав Печак; Голова Ревізійної комісії парафії святого великомученика і цілителя Пантелеймона с. Мухівці Немирівського благочиння Вінницько-Тульчинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) – Долованюк Олеся.

Після відпусту протоієрей Роман Ковальчук виголосив проповідь про причини і наслідки голодомору-геноциду та наголосив на нашому обов’язку постійно молитися за упокій душ страчених голодом.