Свято-Покровська парафія міста Немирова
Вінницько-Тульчинської єпархії
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

14 грудня 2023 року, в день пам’яті мучеників Фірса, Левкiя i Калиника в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Днем ліквідатора називають його ветерани.

У страшному 1986-му вся країна піднялася на боротьбу з розбурханою атомною стихією. Вже 30 листопада над зруйнованим енергоблоком Чорнобильської АЕС закінчили спорудження саркофага – об'єкта "Укриття". Його звели у рекордно короткий термін – 206 діб. На будівництві працювало близько 90 000 осіб. А 14 грудня держкомісія прийняла в експлуатацію цей комплекс захисних споруд. Понівечений реактор перестав бути джерелом радіоактивного забруднення. Тобто цього дня було поставлено умовну крапку в боротьбі з чорнобильським лихом.

Остаточно ядерного монстра ізолювали аж 29 листопада 2016 року. Тоді було завершено насування арки, яка накрила четвертий енергоблок. Будівництво нового саркофага, який розрахований на 100 років, тривало 4 роки і коштувало 2,15 млрд доларів.

Та повернімося років на 20 назад. У 1994 році громадські організації чорнобильців України звернулися до керівників держави з пропозицією запровадити День учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи. І в 2006 році його запровадили Указом Президента "…з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС…". Цього грудневого дня українці вшановують тих, хто ціною героїчних зусиль зупинив всепланетну катастрофу.

Тому в цей день, з благословення Високопреосвященного Михаїла, архієпископа Вінницького і Тульчинського в Свято-Покровському храмі міста Немирова Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова, капелан військової частини А7011 протоієрей Роман Ковальчук молебень до Пресвятої Богородиці.

Молебень прикрасив своїм співом хор Свято-Покровського храму міста Немирова.

Під час богослужіння було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

За богослужінням молився Немирівської організації «Союз Чорнобиль України» лікар-офтальмолог – В’ячеслав Печак та учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Наприкінці Богослужіння отець настоятель звернувся до присутніх зі словом, у якому зазначив, що велика жертовна любов, відвага та сміливість  усіх ліквідаторів Чорнобильської аварії зупинила цю хвилю руйнівної сили та зберегла мільйони людських життів.

Завершилося богослужіння уставним многоліттям.

Опісля було звершено панахиду за упокій пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків та тих, хто віддав життя, приборкуючи атомне полум’я, та помер від наслідків Чорнобильської катастрофи.