Свято-Покровська парафія міста Немирова
Вінницько-Тульчинської єпархії
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

Великдень – світле свято, яке в Україні змушені зустріти у важкі часи. Радість, яка зараз як ніколи потрібна для українців. Символічно, що зараз наш народ переживає жахливі події, війну, яка щодня забирає тисячі життів. Так само як Ісус віддав своє життя за людей, сотні тисяч українців зараз віддають його на полі бою за Україну. Цієї неділі 5 травня християни східного обряду святкують одне з найбільших церковних свят у році – Воскресіння Христове. Воскресіння Христа уособлює й Воскресіння нашого народу та наповнює кожного надією та вірою у майбутню перемогу. Великодні традиції залишаються незмінними навіть в умовах воєнного стану. Люди освячуватимуть пасхальні кошики та прийдуть на святкову Літургію. Віримо, що так само, як Христос, наша країна відродиться, після важкого кровавого шляху. Єдине бажання, яке сьогодні є спільним для всіх – це перемога та мир.

У дні підготовки до Великодня, у свято Воскресіння самі собою напрошуються історичні паралелі, думки про величний подвиг і самопожертву українських воїнів, котрі боронять нашу державу від російського агресора. За Україну й український народ віддали найдорожче — своє життя. Маємо завжди пам’ятати їхні імена і обличчя, не забувати про жертву, покладену на вівтар Вітчизни.

Духовенство нашого благочиння, нашу владу, депутатів всіх рівнів, наших військових, військових медиків та волонтерів, біженців, які вимушенні святкувати Пасху не у своїх домівках, парафіян нашого храму і всіх віруючих Немирівського благочиння сердечно вітаю з Пасхою Христовою.

Нехай воскреслий Христос принесе перемогу всій нашій багатостраждальній Україні – перемогу світла над темрявою, життя над смертю, добра над злом!

Вітаю і наших православних братів та сестер, які перебувають в омані та в московському підпорядкуванні, маючи за свого патріарха особу, яка нині благословляє російських воїнів на війну, закликаю вас зробити свідомий вибір між добром і злом, правдою і неправдою, Авелем і Каїном та єднатися навколо помісної Української церкви! Двері нашої церкви завжди відчинені для всіх.

А також хотілось нагадати, що у зв’язку із військовим станом, освячення приношень буде відбуватись 5 травня з 6:00, за адресою: Свято-Покровський храм УПЦ (ПЦУ) міста Немирова, перехрестя вулиць Будівельників (колишня 25-ти річчя Жовтня) та Ведибіди.

Христос воскрес! Воскресне Україна!

 

З любов’ю у Воскреслому Христі

Немирівський благочинний

Вінницько-Тульчинської єпархії

Української Православної Церкви

(Православної Церкви України)

капелан в/ч А7011

протоієрей Роман Ковальчук