Свято-Покровська парафія міста Немирова
Вінницько-Тульчинської єпархії
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

Церква з глибоким благоговінням шанує Пресвяту Діву Марію, звеличену Богом за ангельську чистоту, глибоке смирення й найбільшу святість. У небесній славі, де Божественне світло передається від одного ангельського чину до іншого, Пречиста Богородиця займає найближче до Престолу Божого місце й називається Церквою «Чеснійшою від Херувимів і славнійшою без порівняння від Серафимів».

Споміж Богородичних свят церковного року на особливу увагу заслуговує свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке Православна Церква відзначає 1 жовтня. В цей день ми також святкуємо День Українського козацтва, День захисника і захисниці України, 81-ту річниця створення Української Повстанської Армії, а також, цього дня своє престольне свято відзначає парафія Покрови Пресвятої Богородиці ) міста Немирова Української Православної Церкви (Православної Церкви України).

В цей святковий день було відслужено Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого, яку очолив Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова, капелан військової частини А7011 протоієрей Роман Ковальчук у співслужінні настоятеля парафії Різдва Пресвятої Богородиці села Велика Бушинка Немирівського благочиння Української Православної Церкви (Православної Церкви України) священника Миколая Онищука.

За Богослужінням молились: головний будівничий Свято-Покровського храму Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова, багаторічний Голова парафіяльної ради – Томащук Юрій; голова Немирівської організації «Союз Чорнобиль України» лікар-офтальмолог – В’ячеслав Печак; батько настоятеля парафії – Леонід Ковальчук та численні гості парафії.

За Богослужінням співав хор під керівництвом Вікторії Репецької-Крохмаль.

Під час богослужіння було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

На запричасному стиху священник Миколай Онищук звернувся до присутніх зі словом проповіді, зокрема, розповів про подію явлення Божої Матері у Константинополі та зосередив увагу вірян на любові і заступництві, яку проявляє Цариця Небесна до людей.

Цього святкового дня віряни, серед яких і діти, приступили до Таїнства Сповіді та причастилися Пречистих і Животворчих Таїн Тіла і Крові Господніх.

Після чого протоієрей Роман Ковальчук щиро подякував священнику Миколаю Онищуку та віруючим за спільну молитву, а також з благословення Високопреосвященного Михаїла, архієпископа Вінницького і Тульчинського на знак Благословення за щиру працю на користь Святої Церкви Христової та парафії Покрови Пресвятої Богородиці міста Немирова Вінницького-Тульчинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) було нагороджено: благодійницю парафії – Материнську Ольгу; багаторічну хористку – Йолтуховську Ольгу; активних парафіян – Стецюру Леоніда, Бачила Юрія, Затєєва Віктора та матір воїна Бевза Олександра, який віддав своє життя захищаючи Українську Землю від московського окупанта – Зозулю Ларису.

Закінчилось урочисте богослужіння виголошенням многоліття Блаженнійшому митрополиту Епіфанію, Високопреосвященнійшому архієпископу Михаїлу, настоятелю парафії протоієрею Роману Ковальчуку, духовенству, владі, війську, та всім парафіянам Свято-Покровського храму та виконанням духовного гімну «Боже Великий єдиний, нам Україну храни...»..

Опісля відбувся Хресний хід від храму до пам’ятного знаку героям «Небесної сотні та учасникам АТО» через все місто, де була звершена панахида за упокій воїнів та всіх тих хто душу свою поклав за цілісність та незалежність України, яку звершив капелан військової частини А7011 протоієрей Роман Ковальчук.

Панахида завершилась покладанням квітів.

Фото Ліщишина Вікторія

Завантажити фото можна за посиланням