Свято-Покровська парафія міста Немирова
Вінницько-Тульчинської єпархії
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

31 грудня 2023 року, в тридцяту неділю після П’ятдесятниці, після Різдва Христового і перед Богоявленням, відання свята Різдва Христового та день пам'яті святителя Петра Могили, у Свято-Покровському храмі міста Немирова звершено Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого, яку очолив Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова, капелан військової частини А7011 протоієрей Роман Ковальчук.

У першу неділю після Різдва Господнього, ми згадуємо людей, близьких плоті Спасителю, Його сім’ю: Йосифа Обручника, Давида царя – із роду якого вийшли прародителі Спасителя по лінії Божої Матері; та Якова, Його двоюрідного брата, який був першим єпископом Єрусалиму.

Коли звістка про ридання вифлеємських матерів дійшла до сім’ї Богонемовляти, Ангел Господній у сні сказав Йосифові Обручникові тікати у Єгипет. Це були тяжкі дні  випробувань – не для Младенця, а для його Матері та Йосифа Обручника, для його сім’ї. Дні великих чудес, народження Месії, спів ангелів, поклін пастухів та волхвів, примирення неба з землею, великої радості – змінюються на дні тривоги, смертельної небезпеки, і ангел каже, що треба бігти до Єгипту.

За Богослужінням співав хор під керівництвом Вікторії Репецької-Крохмаль.

Під час богослужіння було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

Цього дня віряни приступили до Таїнства Сповіді та причастилися Пречистих і Животворчих Таїн Тіла і Крові Господніх.

Наприкінці Літургії, протоієрей Роман Ковальчук виголосив проповідь на тему євангельського читання, привітав усіх присутніх з Воскресним днем, подякував за спільну молитву та побажав мирного неба над головою.

Завершилося богослужіння уставним многоліттям.