Свято-Покровська парафія міста Немирова
Вінницько-Тульчинської єпархії
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

21 квітня 2024 року, в п’яту неділю святого Великого посту, Православна Церква молитовно вшановує пам’ять преподобної Марії Єгипетської.

Преподобна Марія Єгипетська народилась в V cт., в Єгипті. В дванадцять років покинула батьків і відправилась в Олександрію, де стала блудницею. Одного разу, вона разом з паломниками прийшла до Єрусалиму і вирішила зайти в храм Гробу Господнього але невідома сила не впустила її всередину. Усвідомивши свою гріховність, вона встала на коліна перед іконою Богородиці, що знаходилась в притворі храму, та почала молитися. Стоячи в молитві перед образом Пречистої Діви, вона почула голос: «Якщо підеш за Йордан, то отримаєш блаженний спокій».

Так почалось її нове життя: перетнувши ріку і поселившись в пустелі, в повній самотності і покаянних молитвах вона провела 47 років. Першим її відвідав ієромонах Зосима, який під час Великого Посту пішов із Йорданського монастиря в пустелю для посту і молитви, де і зустрів пустельницю.

Через рік у Великодній четвер ієромонах Зосима преподав Марії Святі Дари – Тіло і Кров Христові. Ще за рік, Зосима знайшов покійне тіло пустельниці. А збоку був напис, останнє слово святої, у якому вона просила погребти її тіло на цьому місці.

В цей день, Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова, капелан військової частини А7011 протоієрей Роман Ковальчук звершив Божественну Літургію святителя Василія Великого у Свято-Покровському храмі міста Немирова.

За Богослужінням співав хор під керівництвом Вікторії Репецької-Крохмаль.

На Богослужінні читання Апостола звершив паламар Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова – Герій Богдан.

Під час богослужіння було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

За богослужінням молилися головний будівничий Свято-Покровського храму Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова та багаторічний Голова парафіяльної ради – Томащук Юрій; голова Немирівської організації «Союз Чорнобиль України» лікар-офтальмолог – В’ячеслав Печак.

Цього дня віряни серед яких і діти, приступили до Таїнства Сповіді та причастилися Пречистих і Животворчих Таїн Тіла і Крові Господніх.

Після завершення Літургії отець настоятель виголосив проповідь про подвиг преподобної Марії Єгипетської, після чого привітав усіх присутніх з Воскресним днем, подякував за спільну молитву та побажав мирного неба над головою.