Свято-Покровська парафія міста Немирова
Вінницько-Тульчинської єпархії
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

18 лютого 2024 року, в тридцять сьому неділю після П’ятидесятниці, неділю про Закхея, Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова, капелан військової частини А7011 протоієрей Роман Ковальчук у Свято-Покровському храмі міста Немирова звершив читання акафісту Господу Ісусу Христу .

Неділя про Закхея - остання неділя перед підготовкою до Великого посту.

Історія, пов'язана з Закхеєм згадується в Євангелії від Луки.

Закхей — багата людина, начальник митарів, мав невеликий ріст, жив у Єрихоні. Коли Ісус Христос проходив через місто, де жив Закхей, то він, бажаючи хоч здалека побачити Месію, заліз на сикомор. Там його помітив Христос, і сказав: «Закхею, злізь скоріше, бо сьогодні Мені належить бути в тебе в домі (Лк. 19:5)». Закхей поспішно зійшов і прийняв Ісуса з радістю. Глибоко зворушений Закхей дав обіцянку вчетверо віддати всім, кого тільки він коли-небудь образив при зборі мита та податків. У будинку Закхея Христос незважаючи на нарікання сказав знаменні слова: «Ісус сказав йому: нині прийшло спасіння дому цьому, бо і він син Авраамів. Прийшов бо Син Людський знайти і спасти, що загинуло. (Лк. 19:9-10)».

Богослужіння своїм співом супроводжував хор під керівництвом Вікторії Репецької-Крохмаль.

За богослужінням молився головний будівничий Свято-Покровського храму Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова та багаторічний Голова парафіяльної ради – Томащук Юрій.

Під час богослужіння було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

По завершенні протоієрей Роман Ковальчук виголосив проповідь зосередивши увагу на темі євангельського читання про Закхея (Лк. 19, 1-10), привітав усіх присутніх з Воскресним днем, подякував за спільну молитву та побажав мирного неба над головою.