Свято-Покровська парафія міста Немирова
Вінницько-Тульчинської єпархії
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

25 лютого 2024 року, розпочинається період підготовчих неділь до Великого посту. Перша підготовча неділя присвячена притчі про митаря і фарисея. Згідно з Уставом цього дня прочитується особливе зачало з Євангелія від Луки (Лк.18:10-14), в якому Господь у притчі про митаря і фарисея дає нам приклад правильного і хибного ставлення до молитви. Неділя про митаря і фарисея – перша підготовча неділя до Великого посту. З цього часу в богослужінні з’являються піснеспіви з особливої богослужбової книги – Постової Тріоді.

Цього дня у Свято-Покровському храмі міста Немирова звершено Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого, яку очолив Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова, капелан військової частини А7011 протоієрей Роман Ковальчук.

В цей день у храмі молилися: головний будівничий Свято-Покровського храму Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова та багаторічний Голова парафіяльної ради – Томащук Юрій; голова Немирівської організації «Союз Чорнобиль України» лікар-офтальмолог – В’ячеслав Печак; колишній Голова Вінницької обласної державної адміністрації (2015–2019 рр.), голова громадського об’єднання «МИ-ВІННИЧАНИ» – Валерій Коровій; голова Немирівського територіального осередку громадського об’єднання «МИ-ВІННИЧАНИ» — Павленко Галина. 

На Богослужінні читання Апостола звершив паламар Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова – Герій Богдан.

За Богослужінням співав хор під керівництвом Вікторії Репецької-Крохмаль.

Під час богослужіння було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

Цього дня віряни серед яких і діти, приступили до Таїнства Сповіді та причастилися Пречистих і Животворчих Таїн Тіла і Крові Господніх.

Після відпусту настоятель парафії виголосив проповідь, у якій розкрив духовне значення притчі про митаря та фарисея, після чого прот. Роман Ковальчук подякував колишньому Голові Вінницької обласної державної адміністрації (2015–2019 рр.),  голові Громадського об’єднання «МИ-ВІННИЧАНИ» – Валерію Коровію та голові Немирівського територіального осередку громадського об’єднання «МИ-ВІННИЧАНИ» — Павленко Галині за пожертву на будівництво храму «Всіх святих землі Української» та в знак вдячності подарував пам’ятний подарунок, а також привітав усіх присутніх з Воскресним днем, подякував за спільну молитву та побажав мирного неба над головою.

Наостанок було проспівано уставне многоліття.