Свято-Покровська парафія міста Немирова
Вінницько-Тульчинської єпархії
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

У суботу перед Днем вшанування пам’яті великомученика Димитрія Солунського в Україні відзначається Димитрівська поминальна субота.

На 26 жовтня за новоюліанським календарем припадає день вшанування пам՚яті великомученика Димитрія Солунського, тож субота перед цією датою традиційно є Димитрівською поминальною суботою. Традиція ця має давнє коріння і вважається, що вона зʼявилася ще у Кирило-Мефодійвський час разом з поширенням пошанування серед слов’ян великомученика Димитрія. Ця традиція як притаманна Київській Митрополії підтверджується і джерелами могилянської доби.

У всіх храмах сьогодні звершується Панахида, і Церква по-особливому поминає всіх від віку спочилих християн, наших рідних і знайомих, тих, хто завершив свій земний шлях.

Цього дня також звершуються молитви за спочилих воїнів, адже названа поминальна субота на честь святого великомученика Димитрія Солунського, який і сам був воїном. Тож з особливою шаною моляться за світлу і вічну пам՚ять наших захисників і захисниць, які віддали своє життя, боронячи Україну і нас у війні, яку принесла до нас росія.

Тому в цей день, 21 жовтня 2023 року, Немирівським благочинним, настоятелем Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова, капеланом військової частини А7011 протоієреєм Романом Ковальчуком було звершено Святу Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого у Свято-Покровському храмі міста Немирова.

За Богослужінням співав хор під керівництвом Вікторії Репецької-Крохмаль.

Читання Апостола звершив паламар Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова – Герій Богдан.

За богослужінням молилися головний будівничий Свято-Покровського храму Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова та багаторічний Голова парафіяльної ради – Томащук Юрій та голова Немирівської організації «Союз Чорнобиль України» лікар-офтальмолог – В’ячеслав Печак.

Під час богослужіння було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

Цього дня віряни приступили до Таїнства Сповіді та причастилися Пречистих і Животворчих Таїн Тіла і Крові Господніх.

Після Божественної Літургії протоієрей Роман Ковальчук звершив панахиду за святійших патріархів, преосвященних митрополитів, архієпископів і єпископів, тих, що у священицькому церковному й чернечому чині послужили; фундаторів святих храмів Божих, православних праотців, отців, братів і сестер, що тут і повсюди лежать; князів і воїнів, що за віру й Батьківщину життя своє поклали, усіх жертв репресій, геноцидів та голодоморів, замучених і убієнних від віку, усіх вірних, що були вбиті у міжусобицях, тих, що потонули, згоріли, замерзли, були розірвані звірами, померли несподівано без покаяння й не встигли примиритися з Церквою та з ворогами своїми, тих, що за них заповідали й просили нас молитися, за кого нема кому помолитися і вірних, що не мали поховання християнського.