Свято-Покровська парафія міста Немирова
Вінницько-Тульчинської єпархії
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

14 вересня 2024 року, Православна Церква відзначає одне з дванадцяти головних церковних свят – Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього. Воздвиження Чесного Хреста Господнього належить до 12 великих церковних свят. 

Саме слово «воздвиження» означає «піднесення», тобто урочистий обряд вшановування та прославлення Хреста Господнього. 

Існує кілька переказів про віднайдення Господнього Хреста. Вважається, що орієнтовно 326 року Хрест віднайшла св. Єлена, матір імператора Костянтина Великого.

Започаткуване святкування Воздвиження з моменту освяченя храму Воскресіння Господнього, який збудував св. Костянтин Великий на Голгофі у Єрусалимі, за часів єрусалимського єпископа Макарія 13 вересня 335 року. Наступного дня — 14 вересня (ст/ст), — відбулося урочисте воздвиження віднайденого Хреста Господнього. 

614 року перський цар Хозрой, здобувши Єрусалим, забрав Хрест до перської столиці у Ктесифоні. 628 року Хрест Господній повернув до Єрусалиму імператор Іраклій після перемоги над персами. Друге урочисте воздвиження Хреста Господнього в Єрусалимі також відбулося 14 вересня за старим стилем. 

Тому в цей день у Свято-Покровському храмі міста Немирова, було звершено читання акафіст Животворчому Хресту Господньому, Немирівським благочинним, настоятелем Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова, капеланом військової частини А7011 протоієреєм Романом Ковальчуком.

Богослужіння прикрасив своїм співом хор під керівництвом Вікторії Репецької-Крохмаль.

За богослужінням молився голова Немирівської організації «Союз Чорнобиль України» лікар-офтальмолог – В’ячеслав Печак.

Під час богослужіння було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

Після закінчення акафісту Немирівський благочинний привітав віруючих зі святом та розповів про знайдення і Воздвиження Хреста Господнього.

Після чого було звершено поклоніння Хресту під спів ,,Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і Святеє Воскресіння Твоє славимо”.