Свято-Покровська парафія міста Немирова
Вінницько-Тульчинської єпархії
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

9 серпня 2023 року, в день пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона, в Свято-Покровському храмі міста Немирова було звершено читання акафісту святому великомученику і цілителю Пантелеймону, якого звершив Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова протоієрей Роман Ковальчук.

Пантолеон (ім’я святого до хрещення) походив із родини язичників, що проживала в Нікомидії (сьогодні це Ізміт у Туреччині). За професією був лікарем. Святий Пантелеймон мав велике милосердя до вбогих, яких лікував без грошей, часто чудесним способом. Оскаржений своїми колегами-лікарями перед імператором Діоклетіаном у тому, що він проповідує Христову віру, Пантелеймон загинув мученицькою смертю 305 року після жорстоких тортур.

Акафіст своїм співом супроводжував церковний хор Свято-Покровського храму міста Немирова.

Під час богослужіння було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

За богослужінням молився головний будівничий Свято-Покровського храму Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова, багаторічний Голова парафіяльної ради – Томащук Юрій.

По завершенні святкового богослужіння протоієрей Роман Ковальчук виголосив проповідь про подвиг святого великомученика Пантелеймона, після чого отець-настоятель подякував за спільну молитву, привітав усіх зі святковим днем та побажав мирного неба над головою.