Свято-Покровська парафія міста Немирова
Вінницько-Тульчинської єпархії
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

8 березня 2024 року, в день пам’яті сорока мучеників, які постраждали в Севастійському озері, в храмі на честь Покрови Пресвятої Богородиці міста Немирова було звершено Немирівським благочинним, настоятелем Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова, капеланом військової частини А7011 протоієреєм Романом Ковальчуком Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого..

За новоюліанським календарем пам’ять сорока святих мучеників, які в Севастійському озері були замучені під час одного з жорстоких гонінь на християн у Римській імперії близько 320 року, відзначається 9 березня. Але цьогоріч на цю дату припадає вселенська поминальна субота (субота М՚ясопусна), коли ми молимося за усіх від віку спочилих православних християн, а день наступний – Неділя про Страшний суд. Тож служба 40 мученикам Севастійським переноситься на попередній день, 8 березня.

Святі мученики були родом з Каппадокії, сучасна території Туреччини. Всі вони несли військову службу в складі римського легіону, який був розквартирований у місті Севастії. Воєначальник на ім’я Агрікола зажадав, щоб вони принесли жертви язичницьким богам. Після відмови, воїнів розділи ввечері і поставили у вкрите кригою озеро. Поруч поставили теплу лазню, щоб бажаючі відмовитись від Христа могли в ній зігрітися. Під ранок один з воїнів побіг до лазні, однак забігши туди, одразу помер. Один з римлян на ім’я Аглай, вражений стійкістю духу християн, сам роздягнувся і приєднався до тих, хто стояв в озері. Згідно з переказами, римські воїни, побачивши, що мученики не замерзають, перебили їм гомілки, а потім спалили. Пам’ять сорока мучеників належить до кола найбільш шанованих свят серед православних християн.

Під час богослужіння було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

Богослужіння своїм співом супроводжував церковний хор Свято-Покровського храму міста Немирова.

За богослужінням молився головний будівничий Свято-Покровського храму Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова та багаторічний Голова парафіяльної ради – Томащук Юрій.

Після завершення Літургії Немирівський благочинний звернувся до присутніх зі словами проповіді, у якій розповів про життя і подвиг святих мучеників та щиро подякував віруючим за спільну молитву.

Вкінці було проспівано уставне многоліття.