Свято-Покровська парафія міста Немирова
Вінницько-Тульчинської єпархії
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

26 квітня – День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф, що був запроваджений у вересні 2003 року на саміті СНД за ініціативою тодішнього президента України Леоніда Макаровича Кучми і підтримано Радою глав держав СНД. 26 квітня 1986 року о 1-23-47 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, в результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що а 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі у 1945 році.

Тому в цей день, 26 квітня 2023 року, з благословення Високопреосвященного Михаїла, архієпископа Вінницького і Тульчинського в Свято-Покровському храмі міста Немирова Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова протоієрей Роман Ковальчук звершив Святу Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого та молебень до Пресвятої Богородиці.

Божественну Літургію прикрасила своїм співом хормейстер Ірина Слободянюк.

Під час богослужіння було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

За богослужінням молилися Голова Немирівської організації «Союз Чорнобиль України» лікар-офтальмолог – В’ячеслав Печак та учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Наприкінці Богослужіння отець настоятель звернувся до присутніх зі словом, у якому зазначив, що велика жертовна любов, відвага та сміливість  усіх ліквідаторів Чорнобильської аварії зупинила цю хвилю руйнівної сили та зберегла мільйони людських життів.

На завершення отець настоятель привітав голову Немирівської організації «Союз Чорнобиль України» В’ячеслава Печака, який в цей день святкує свій день народження, та подарував на молитовну пам’ять ікону.

Завершилося богослужіння уставним многоліттям.

Опісля було звершено панахиду за упокій пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків та тих, хто віддав життя, приборкуючи атомне полум’я, та помер від наслідків Чорнобильської катастрофи.