Свято-Покровська парафія міста Немирова
Вінницько-Тульчинської єпархії
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

7 січня 2024 року, у тридцять першу неділю після П'ятдесятниці, після Богоявлення та у день свята Собору Іоана Предтечі, Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова, капелан військової частини А7011 протоієрей Роман Ковальчук у Свято-Покровському храмі міста Немирова звершив Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого.

Свято Собору Іоана Предтечі встановлено на честь праведника, життя та подвиг якого залишалося на межі двох Завітів. Він проповідував Євангеліє Боже ще в часи Старого Завіту, але загинувши від рук нечестивих блудників і убивць, увійшов до Церкви Божої лише разом із іншими древніми праведниками, пророками та праотцями, а також усіма іншими вірними Богу людьми.

Отже, наступного дня після Богоявлення, Православна Церква молитовно згадує людину, яка найбільше була дотичною до тієї події, але в день свята відійшла на другий план, віддавши всю свою славу та честь Богу, в Тройці Єдиному.

Ми згадуємо Іоана Предтечу – «Друга Жениха», який, проповідуючи Євангеліє та покаяння, хрестив людей водою на знак прощення гріхів, готуючи їх до зустрічі грядущого Спасителя світу.

Богослужіння своїм співом супроводжував церковний хор Свято-Покровського храму міста Немирова під керівництвом Вікторії Репецької-Крохмаль.

Під час богослужіння було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

Цього дня віряни серед яких і діти, приступили до Таїнства Сповіді та причастилися Пречистих і Животворчих Таїн Тіла і Крові Господніх.

По завершенні Богослужіння протоієрей Роман Ковальчук звернувся до присутніх у храмі з повчальним словом щодо подвигу пророка Божого Іоанна Предтечі, привітав усіх присутніх з Воскресним днем, подякував за спільну молитву та побажав мирного неба над головою.