Свято-Покровська парафія міста Немирова
Вінницько-Тульчинської єпархії
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

Ще з апостольських часів Церква закликає нас звершувати у Троїцьку суботу поминання всіх від віку спочилих благочестивих праотців, отців і братів наших, тому що в день П’ятидесятниці відбулось викуплення світу силою Животворчого Пресвятого Духа, яка благодатно й спасительно поширюється на живих і спочилих.

Початок встановлення Троїцької батьківської вселенської суботи відноситься до давніх часів християнства. В словах святого апостола Петра, виголошених у день П’ятидесятниці, є важлива вказівка на початок звичаю поминати спочилих в П’ятидесятницю, бо апостол говорить про воскреслого Спасителя, що Його Бог воскресив і зламав кайдани смерті (Діян. 2, 24).

Панахиди служили ще в катакомбній Церкві, коли перші християни були гнані в Римській імперії. І слово «панахида» в буквальному перекладі з грецької мови означає «служіння вночі», молитва вночі за покійних. Коли Церква стала вільною, то панахида вийшла з катакомб і стала службою за покійних. З часом в Церкві з’явилися особливі поминальні суботи у Великий піст, Дмитрівська і т.д.

Особливістю цієї поминальної служби є те, що разом із поминанням всіх спочилих християн священники поминають і тих, хто помер раптовою смертю – без покаяння (не плутати із самогубцями).

В цей день, 3 червня 2023 року, Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова протоієрей Роман Ковальчук звершив Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого у Свято-Покровському храмі міста Немирова.

За Богослужінням співав хор під керівництвом Вікторії Репецької-Крохмаль.

Під час богослужіння було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

За богослужінням молилася Голова осередку партії «Європейська Солідарність» на Немирівщині Аліна Мадіянська.

Цього дня віряни приступили до Таїнства Сповіді та причастилися Пречистих і Животворчих Таїн Тіла і Крові Господніх.

Після цього протоієрей Роман Ковальчук звернувся до усіх присутніх з проповіддю, в якій наголосив на важливості молитви за спокій душ рідних та близьких.

Після чого привітав хористку Свято-Покровського храму міста Немирова Синякович Олену, з днем ангела, адже сьогодні Церква Христова відзначає день пам’яті Рiвноапостольних царя Константина i матерi його царицi Олени і побажав, щоб Всемилостивий Господь дарував щастя, здоров’я і щоб Господь завжди перебував на всіх добрих починаннях та подарував їй ікону, а також подякував Голові осередку партії «Європейська Солідарність» на Немирівщині Аліні Мадіянській за сприяння в організації свята приуроченого Міжнародному дню захисту дітей та подарував їй Святе Євангліє.

Вкінці Літургії було проспівано духовний гімн «Боже Великий єдиний, нам Україну храни...».

По завершенні богослужіння була відслужена панахида за святійших патріархів, преосвященних митрополитів, архієпископів і єпископів, тих, що у священицькому церковному й чернечому чині послужили; фундаторів святих храмів Божих, православних праотців, отців, братів і сестер, що тут і повсюди лежать; князів і воїнів, що за віру й Батьківщину життя своє поклали, усіх жертв репресій, геноцидів та голодоморів, замучених і убієнних від віку, усіх вірних, що були вбиті у міжусобицях, тих, що потонули, згоріли, замерзли, були розірвані звірами, померли несподівано без покаяння й не встигли примиритися з Церквою та з ворогами своїми, тих, що за них заповідали й просили нас молитися, за кого нема кому помолитися і вірних, що не мали поховання християнського.