Свято-Покровська парафія міста Немирова
Вінницько-Тульчинської єпархії
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

1 січня 2024 року, цього дня Свята Православна Церква святкує Обрізання Господа Нашого Ісуса Христа, а також вшановує пам’ять святителя Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської та преподобного Амфілохія Почаївського.

За законом Мойсеєвим, відповідно до Завіту, який уклав Бог з Авраамом, у народі Ізраїлевому кожне немовля чоловічої статі мало бути обрізане на восьмий день, і цього ж дня немовляті давали ім’я. Тож, сьогодні згадуємо про те, як новонароджений Син Божий підкорився Закону та отримав людське ім’я Ісус. Значення цього імені – «Бог спасає» – стане зрозуміло вже після Голгофи. Святитель Василій Великий, пам’ять якого теж відзначаємо сьогодні, був архієпископом Кесарії Кападокійської у другій половині IV століття. Це один з найталановитіших християнських богословів, що багато потрудився для роз’яснення віри у Пресвяту Трійцю, уклав перші правила чернечного життя тощо. Літургія святителя Василія є у церковному вжитку до сьогодні.

Тому в цей день в Свято-Покровському храмі міста Немирова Немирівським благочинним, настоятелем Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова, капеланом військової частини А7011 протоієреєм Романом Ковальчуком звершено молебень на Новий рік з особливими проханнями і молитвами про Божу опіку, допомогу, благословення у новому році.

Під час богослужіння було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

За молебнем співав хор Свято-Покровського храму міста Немирова – Панькова Ніна та Кліменко Галина.

Наприкінці молебню, протоієрей Роман Ковальчук виголосив проповідь в якій розповів про свято Обрізання Сина Божого та про життя і подвиг святителя Василя Великого, подякував всім за спільну молитву і побажав мирного нового 2024 року.