Свято-Покровська парафія міста Немирова
Вінницько-Тульчинської єпархії
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

З 18 березня по 22 березня 2024 року, в перший тиждень Великого посту, Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова, капелан військової частини А7011 протоієрей Роман Ковальчук, звершив уставні богослужіння у Свято-Покровському храмі міста Немирова.

Богослужіння своїм співом супроводжував церковний хор Свято-Покровського храму міста Немирова

У перші чотири дня Великого посту, було звершено велике повечір’я з читанням покаяльного канону преподобного Андрія Критського.

У перші чотири дні Великого посту під час повечір’я читається Великий канон преподобного Андрія Критського. Назву канон отримав від автора початкового тексту. Великим канон названий не лише за незвичайну об’ємність (близько 250 тропарів), але й за поетичну досконалість, богословську висоту і зворушливість зображених почуттів.

У середу та п’ятницю, було звершено Літургії Ранішосвячених Дарів.

Літургією Ранішеосвячених Дарів називається богослужіння, під час якого вірним пропонуються Святі Дари, освячені на попередній повній літургії – святителя Василія Великого чи святителя Іоанна Златоустого. Ця традиція бере початок ще з часів апостольських приємників і затверджена Правилами Лаодікійського та Трульського Соборів. Сам чин цієї Літургії (без Євхаристійного Канону) був сформований під впливом особливого ставлення до періоду Святої Чотиридесятниці, як до часу строгого посту й покаяння.

Під час богослужіння було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

За Божественною Літургією вірні приступили до Таїнства Сповіді та причастилися Пречистих і Животворящих Христових Таїн.

Після літургії протоієрей Роман Ковальчук звершив читання молебного канону святому великомученику Феодору Тирону та благословив коливо.

Щороку у п’ятницю першої седмиці Великого посту, напередодні дня пам’яті святого великомученика Феодора Тирона, служиться канон святому та освячується коливо на згадку про чудо, яке звершив великомученик Феодор у ІV ст

По завершенні, Немирівський благочинний відслужив заупокійну літію, де були піднесені молитви за спокій душі усіх  парафіян Свято-Покровського храму та за загиблими борцями за Незалежність України, які відали своє життя у боях на Майданах та на Донбасі, а також невинно убієнний мирних жителів.