Свято-Покровська парафія міста Немирова
Вінницько-Тульчинської єпархії
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

12 травня 2024 року, в другу неділю після Світлого Христового Воскресіння та в день, коли Свята Православна Церква вшановує пам’ять апостола Фоми, Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова, капелан військової частини А7011 протоієрей Роман Ковальчук у Свято-Покровському храмі міста Немирова звершив панахиду.

Під час панахиди протоієрей Роман Ковальчук усердно молився за упокій всіх загиблих воїнів, які поклали своє життя за волю, незалежність і цілісність Української держави, а також загиблих від російської агресії дітей та мирних жителів.

Друга неділя після Пасхи також має назву – «Антипасха» або Фомина неділя. У перекладі з грецької це слово означає «замість Пасхи», тобто цього дня вперше оновлюється пам’ять Воскресіння Христового – євангельських подій, за яких Спаситель явився жонам-мироносицям і апостолам.

А Фоминою вона називається на спогад про чудо увірування апостола Фоми. При воскресінні Спасителя і Його першого явлення учням, Фома не був присутнім, і на запевнення учнів Христових про Воскресіння Ісуса він відповів: «Якщо не побачу на руках Його ран від цвяхів і не вкладу руки своєї в ребра Його, не повірю» (Ін. 20, 25). На восьмий же день після свого Воскресіння Спаситель явився апостолові Фомі і, засвідчуючи про те, що був з учнями весь цей час після Воскресіння, показав тому Свої рани. Побачивши Воскреслого Ісуса Христа Фома вигукнув: «Господь мій і Бог мій!». Цими словами Фома визнав не тільки віру у Воскресіння Христове, але й віру в Його Божество.

Богослужіння прикрасили своїм співом місцевий хор.

По завершенні панахиди протоієрей Роман Ковальчук виголосив повчальну проповідь, в якій розкрив зміст Євангельського читання і розповів про життя апостола Фоми, привітав усіх присутніх з Воскресним днем, та подякував за спільну молитву.