14 лютого 2021 року, у неділю 36-ту після П’ятидесятниці, про Закхея та передсвято Стрітення Господнього, Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова священник Роман Ковальчук звершив читання акафісту Покрову Пресвятої Богородиці у Свято-Покровському храмі міста Немирова.

Також підносилася  молитва про припинення пошесті згубної (епідемії) та було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

По завершенні акафісту священник Роман Ковальчук виголосив проповідь та подякував всім за спільну молитву.

Довідка

Неділя про Закхея - остання неділя перед підготовкою до Великого посту.

Історія, пов'язана з Закхеєм згадується в Євангелії від Луки.

Закхей — багата людина, начальник митарів, мав невеликий ріст, жив у Єрихоні. Коли Ісус Христос проходив через місто, де жив Закхей, то він, бажаючи хоч здалека побачити Месію, заліз на сикомор. Там його помітив Христос, і сказав: «Закхею, злізь скоріше, бо сьогодні Мені належить бути в тебе в домі (Лк. 19:5)». Закхей поспішно зійшов і прийняв Ісуса з радістю. Глибоко зворушений Закхей дав обіцянку вчетверо віддати всім, кого тільки він коли-небудь образив при зборі мита та податків. У будинку Закхея Христос незважаючи на нарікання сказав знаменні слова: «Ісус сказав йому: нині прийшло спасіння дому цьому, бо і він син Авраамів. Прийшов бо Син Людський знайти і спасти, що загинуло. (Лк. 19:9-10)».