18 січня 2021 року, в Навечір’я Богоявлення, у Свято-Покровському храмі міста Немирова було звершено уставні богослужінні, які складаються із чину Царських часів, Зображальних та Вечірньої з Літургією святителя Василія Великого.

Богослужіння очолив Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова священник Роман Ковальчук.

Під час богослужіння читалися 13 паремій, уривків зі Священного Писання, які розкривають зміст та значення події Хрещення Господнього.

За богослужінням підносилася  молитва про припинення пошесті згубної (епідемії) та було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

За Божественною Літургією вірні приступили до Таїнства Сповіді та причастилися Пречистих і Животворящих Христових Таїн.

По заамвонній молитві, як це передбачено богослужбовим уставом, було звершено чин Великого освячення води.

На закінчення богослужіння священник Роман Ковальчук окропив освяченою водою усіх вірян, а також привітав присутніх зі святом.

Довідка

Царські (або Великі) часи – це унікальні богослужіння, які служаться три рази в році: у навечір’я Різдва, у навечір’я Богоявлення і Велику п’ятницю.

Під час відправи царських часів святе Євангеліє лежить на тетраподі як символ Христа, що вже прийшов і голосить нам Божу науку. Походження назви царські часи пояснюється тим, що колись у Візантії на цій відправі завжди були присутні цісарі зі своїм двором. При кінці відправи в їхню честь співали окреме многоліття.

Ці богослужіння мають важливу мету – привести вірних до розуміння значення цього свята, зрозуміти, наскільки воно є для нас важливим, наскільки важливе для нашого спасіння воплочення Господа нашого Ісуса Христа – Спасителя світу. Це богослужіння складається із декількох частин, але особливу увагу слід надати читанням уривків із Старого та Нового Завітів. Кожне з читань присвячене до цієї події, яку святкуємо.

У події Господнього Богоявлення Ісус Христос об’являє себе як Месію і Спасителя.