5 березня 2023 року, у ввечері першої неділі Великого посту в день свята Торжества Православ’я у Свято-Покровському храмі міста Немирова було звершено Таїнство Соборування, яке очолив Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова протоієрей Роман Ковальчук, у співлужінні настоятеля парафії Успіння Пресвятої Богородиці села Ометинці Немирівського благочиння Української Православної Церкви (Православної Церкви України) священника Іоана Шеремета; настоятеля парафії святого великомученика і цілителя Пантелеймона села Мухівці Немирівського благочиння Української Православної Церкви (Православної Церкви України) священника Сергія Таргонського та настоятеля парафії Різдва Пресвятої Богородиці села Велика Бушинка Немирівського благочиння Української Православної Церкви (Православної Церкви України) священника Миколая Онищука.

Соборування – це таїнство зцілення душі і тіла.

При помазанні тіла освяченим єлеєм на хвору людину сходить благодать Божа, що лікує його тілесні і духовні немочі. Перед кожним помазанням читається уривок із Євангелія про зцілення Господом і апостолами різноманітних хвороб, про необхідність віри, молитви і доброчесного життя для здоров’я. Справжнє зцілення людини, за вченням Церкви, складається не тільки з відновлення його фізичного здоров’я, інакше сприймаються хвороби, страждання і смерть.

Таїнство Єлеєосвячення пропонується віруючим як можливість припинення процесу духовного і фізичного вмирання і можливість ввійти в Царство Боже. Причиною занепаду і віддалення від цього Царства є гріхи людини, в тому числі і неусвідомлені.

В цьому Таїнстві відбувається відпущення забутих, несповіданих гріхів (але не свідомо прихованих). Тому вдаються до Таїнства Єлеосвячення не тільки хворі, але і фізично здорові люди, особливо під час Великого Посту.