26 квітня 1986 року — сталася найжахливіша та наймасштабніша за всю історію людства техногенна катастрофа — аварія на Чорнобильській АЕС

Вночі о 1:23 (за московським часом, що діяв тоді в УРСР) на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС в результаті серії теплових вибухів був зруйнований ядерний реактор. Сумарна радіоактивність викинутих у повітря речовин склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж під час вибуху бомби у Хірошімі в 1945 році.

Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики до вибуху на АЕС «Фукушіма-1», як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

Радіоактивна хмара, що утворилася в результаті аварії, пройшла над європейською частиною СРСР (Україна, Білорусь, Росія), Східною Європою, Скандинавією, Великою Британією і східною частиною США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 000 осіб було евакуйовано з зон забруднення.

За офіційними даними, загалом унаслідок Чорнобильської аварії постраждало близько 5 млн. осіб, з них понад 2,6 млн. українців, зокрема понад 600 000 дітей.

26 квітня 2022 року, в Світлий вівторок, з благословення Високопреосвященного Михаїла, архієпископа Вінницького і Тульчинського Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова протоієрей Роман Ковальчук, звершив заупокійну молитву за всіх загиблих від Чорнобильської катастрофи у Свято-Покровському храмі міста Немирова.

За богослужінням молились ліквідатори Чорнобильської аварії їхні дружини та вдови.

Після молитви протоієрей Роман у своїй проповіді закликав завжди пам’ятати про подвиг ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, які своєю мужністю і самопожертвою зупинили аварію і врятували життя українців.

Після чого слова вдячності за подвиг Героїв-ліквідаторів висловила вдова ліквідатора аварії на ЧАЕС – Лихопій Неля.

На завершення отець настоятель привітав голову Немирівської організації «Союз Чорнобиль України» В’ячеслава Печака, який в цей день святкує свій день народження, та подарував на молитовну пам’ять ікону.