22 березня 2022 року, в день пам’яті сорока мучеників, які постраждали в Севастійському озері, в храмі на честь Покрови Пресвятої Богородиці міста Немирова було звершено Немирівським благочинним, настоятелем Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова протоієреєм Романом Ковальчуком читання акафісту сорока мученикам севастійським.

Святі мученики були родом з Каппадокії, сучасна території Туреччини. Всі вони несли військову службу в складі римського легіону, який був розквартирований у місті Севастії. Воєначальник на ім’я Агрікола зажадав, щоб вони принесли жертви язичницьким богам. Після відмови, воїнів розділи ввечері і поставили у вкрите кригою озеро. Поруч поставили теплу лазню, щоб бажаючі відмовитись від Христа могли в ній зігрітися. Під ранок один з воїнів побіг до лазні, однак забігши туди, одразу помер. Один з римлян на ім’я Аглай, вражений стійкістю духу християн, сам роздягнувся і приєднався до тих, хто стояв в озері. Згідно з переказами, римські воїни, побачивши, що мученики не замерзають, перебили їм гомілки, а потім спалили. Пам’ять сорока мучеників належить до кола найбільш шанованих свят серед православних християн. У день їх пам’яті полегшується строгість Великого посту, а також звершується літургія Ранішосвячених Дарів.

Під час богослужіння вже традиційно було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину, і була прочитана молитва коли Батьківщина в небезпеці.

За богослужінням молився головний будівничий Свято-Покровського храму Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова та багаторічний Голова парафіяльної ради – Томащук Юрій.

Після завершення акафісту Немирівський благочинний звернувся до присутніх зі словами проповіді, у якій розповів про життя і подвиг святих мучеників та щиро подякував віруючим за спільну молитву.

Після чого було відслужено панахиду за упокій всіх загиблих воїнів, які поклали своє життя за віру та Україну, а також за загиблих мирних жителів.