З 7 по 11 березня 2022 року, в перший тиждень Великого посту, Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова протоієрей Роман Ковальчук, звершив уставні богослужіння у Свято-Покровському храмі міста Немирова. Усі уставні богослужіння прикрасили своїм співом місцевий хор.

У перші чотири дня Великого посту, було звершено велике повечір’я з читанням покаяльного канону преподобного Андрія Критського.

Довідка: У перші чотири дні Великого посту під час повечір’я читається Великий канон преподобного Андрія Критського. Назву канон отримав від автора початкового тексту. Великим канон названий не лише за незвичайну об’ємність (близько 250 тропарів), але й за поетичну досконалість, богословську висоту і зворушливість зображених почуттів.

У середу та п’ятницю, було звершено Літургії Ранішосвячених Дарів.

Під час Літургії вже традиційно було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину, і була прочитана молитва коли Батьківщина в небезпеці, а також була прочитана молитва за Президента України який є Верховним головнокомандувачем Збройних Сил України.

По завершенні, Немирівський благочинний відслужив заупокійну літію, де були піднесені молитви за спокій душі усіх парафіян Свято-Покровського храму та за загиблими борцями за Незалежність України, які відали своє життя у боях на Майданах та на Донбасі, а також невинно убієнний мирних жителів.

Довідка: Літургією Ранішеосвячених Дарів називається богослужіння, під час якого вірним пропонуються Святі Дари, освячені на попередній повній літургії – святителя Василія Великого чи святителя Іоанна Златоустого. Ця традиція бере початок ще з часів апостольських приємників і затверджена Правилами Лаодікійського та Трульського Соборів. Сам чин цієї Літургії (без Євхаристійного Канону) був сформований під впливом особливого ставлення до періоду Святої Чотиридесятниці, як до часу строгого посту й покаяння.

Фото Мальований Максим