21 червня 2021 року, в день коли Свята Православна Церква молитовно вшановує Третю Іпостась Пресвятої Тройці – Святого Духа, Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова протоієрей Роман Ковальчук прочитав акафіст Святому і Животворчому Духові в Свято-Покровському храмі міста Немирова.

Також підносилася  молитва про припинення пошесті згубної (епідемії) та було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

В проповіді, виголошеній протоієреєм Романом, було зазначено про важливу роль в духовному кожного християнина благодаті Божої через Святого Духа, після чого отець настоятель подякував за спільну молитву та привітав усіх зі святковим днем.

Довідка:

У цей день ми вшановуємо Третю Іпостась Пресвятої Трійці – Духа Святого, що є всюди і все наповняє, оживотворяє і благословляє. Це свято було встановлене Церквою заради величі Пресвятого і Животворчого Духа, Який один від Святої і Животворчої Трійці, на противагу вченню єретиків, що відкидали Божество Святого Духа і єдиносущність Його з Богом Отцем і Сином Божим. Зішестя Святого Духа на апостолів і перебування Його у світі, в Церкві й у таїнствах, які діють у ній, мають для нас надзвичайно велике значення, адже цим довершилася справа домобудівництва нашого спасіння.

Святий Дух явив непереборну силу в Церкві Христовій: в подвигах святих апостолів, мучеників зміцнював їх, дав їм силу і мужність переносити страшні муки і страждання за Христа. Святий Дух говорив устами святих отців на Вселенських і Помісних соборах. Його дією утверджені всі істини православної віри, які ми сповідуємо і виконання яких стає нам спасінням.