У неділю 7-му після Пасхи Православна Церква згадує й прославляє святих і богоносних отців Першого Вселенського Собору, скликаного рівноапостольним Костянтином у Нікеї, в 325 році. Цей собор затвердив постулат про Божество Сина Божого – одноiстотнiсть Сина Божого з Богом Отцем та Предвічне народження Бога Слова. Також було укладено символ Віри із семи пунктів, що згодом стали називати Нікейським. Зафіксовані переваги єпископів чотирьох найбільших митрополій: Римської, Александрійської, Антіохійської та Єрусалимської (6-й й 7-й канони).

Собор також установив час святкування Пасхи; у першу неділю після першого повного місяці, після весняного рівнодення. Прийнято 20 канонів церковного життя. Собор святих отцiв осудив єресь Арiя i його прихильникiв, якi неправдиво вчили про Христа Спасителя, що Він не єдиного єства з Богом Отцем, i тому не є Iстинним Богом. На І Вселенському Соборі було присутньо 314 отців, серед яких і святитель Миколай Чудотворець.

В цей день, 13 червня 2021 року, в Свято-Покровському храмі міста Немирова було прочитано акафіст Вознесінню Господу нашому Ісусу Христу Немирівським благочинним, настоятелем Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова протоієреєм Романом Ковальчуком.

Під час богослужіння підносилась молитва про припинення пошесті згубної (епідемії) та було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

Наприкінці акафісту отець настоятель виголосив проповідь про те, чому напередодні свята Пресвятої Тройці Православна Церква вшановує пам’ять отців Першого Вселенського собору.Священник підкреслив, що Церква в особі 318 єпископів, які зібралися на Перший Вселенський собор, постановила, що Ісус Христос є дійсно Син Божий у Тройці Святій Єдиний. Тоді було укладено початок Символу віри, опісля подякував усім за спільну молитву та привітав усіх з святковим днем.