2 травня 2021 року, Православна Церква відзначає найбільше свято – Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. У ніч з суботи на неділю Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова протоієрей Роман Ковальчук звершив Пасхальні богослужіння – полуношницю, хресний хід, Великодню утреню та Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.

Святкування Пасхи Христової розпочалося з вечора суботи читанням Діянь святих апостолів, після чого було розпочато відправу полуношниці з каноном Великої Суботи, по закінченні якого під спів тропаря «Коли зійшов Ти до смерті, Життя Безсмертне, тоді пекло умертвив Ти сяйвом Божества» протоієреєм Романом Ковальчуком було занесено у вівтар та покладено на престолі Святу Плащаницю Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Рівно опівночі спочатку тихим, а потім щораз гучнішим співом стихири «Воскресіння Твоє, Христе Спасе, ангели оспівують на небесах, і нас на землі сподоби чистим серцем Тебе славити» розпочався Хресний хід навколо Свято-Покровського храму міста Немирова. Зупинившись перед зачиненими дверима храму, що символізують собою закритий Гріб Господній, отець-настоятель виголосом «Слава святій, єдиносущній, животворчій і нероздільній Тройці, завжди, нині, і повсякчас, і на віки віків» ознаменував початок Пасхальної Утрені.

Далі протоієрей Роман увійшлов до храму, де утреня продовжилась каноном Пасхи. Під час утреньої було прочитане Огласительне слово святителя Іоана Золотоустого. Ця Пасхальна проповідь, виголошена великим учителем Церкви ще у ІV столітті, читається у храмах щороку у день свята Світлого Христового Воскресіння.

Після відпусту Утрені розпочалися Пасхальні Часи, по завершенні яких розпочалася Пасхальна Божественна Літургія святителя Іоана Золотоустого, початок якої у Великий і Світлий День Святої Пасхи, як і у всі дні Світлого тижня, містить багаторазовий спів тропаря Пасхи зі стихами пророчого псалма Давидового "Нехай воскресне Бог...".

На Богослужінні читання Апостола звершив паламар парафії Різдва Пресвятої Богородиці села Велика Бушинка Немирівського району – Дець Олексій.

Під час літургії, за традицією, Пасхальне Євангеліє (Ін. 1: 1-17) читалося різними мовами.

Під час богослужіння підносилась молитва про припинення пошесті згубної (епідемії) та було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

Наприкінці богослужіння, протоієрей Роман Ковальчук привітав усіх вірян зі світлим святом Воскресіння Христового, після чого зачитав Пасхальне послання Митрополита Київського і всієї України Епіфанія преосвященним архіпастирям, боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім православним вірним України і Пасхальне послання Архієпископа Вінницького і Тульчинського Михаїла боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним Вінницько-Тульчинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України).

На завершення Немирівським благочинним було звершено чин освячення пасок та інших приношень з дотриманням усіх вимог карантину, які за давньою традицією цього дня віряни принесли до храму Божого.