26 квітня 2021 року, в день пам’яті священномученика Артемона, пресвітера Лаодикiйського, в селі Нові Обиходи Немирівського благочиння з нагоди 35-річчя аварії на Чорнобильській АЕС було відкрито меморіальний пам‘ятний знак. Його встановлено навпроти центрального входу в Новообиходівську ЗОШ І-ІІІ ступенів. Це перший за 27 років меморіальний знак присвячений трагедії, який встановлено в селі з моменту заселення сюди перших сімей-переселенців.

З благословення Високопреосвященного Михаїла, архієпископа Вінницького і Тульчинського, Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова протоієрей Роман Ковальчук, який за сумісництвом є настоятелем парафії святої Великомучениці Параскеви-П’ятниці села Нові Обиходи Немирівського благочиння, звершив панахиду за упокій пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків та тих, хто віддав життя, приборкуючи атомне полум’я і помер від наслідків Чорнобильської катастрофи та освятив пам’ятник.

За панахидою молились: голова Гайсинської районної державної адміністрації Людмила Головачиш, голова Гайсинської районної ради Віталій Савчук, голова Райгородської об’єднаної територіальної громади Віктор Михайленко, староста села Нові Обиходи Олександр Лазаренко, перший сільський голова Ніна Ковальчук, учні, парафіяни та жителі села.

На завершення до пам’ятника було покладено живі квіти та хвилиною мовчання вшановано пам’ять померлих ліквідаторів.

Довідка:

Через Чорнобильську трагедію в 1986 році територія села Обиходи Житомирської області, Коростенського району була визнана зоною обов'язкового відселення.

На початку 1990 року розгорнулось будівництво населеного пункту для переселенців із Чорнобильської зони згідно рішення Кабінету Міністрів України. Будівництво велося  в мальовничій місцевості між селом Самчинці і річкою Південний Буг.

Перші 7 сімей переселилися в новозбудоване село, яке ще не мало своєї назви, 14-го вересня 1993 року. Тому дата 14 вересня традиційно відзначається як День села. Назву села Нові Обиходи – присвоєно Верховною Радою України 21 липня 1994 року.