22 березня 2021 року, в день пам’яті сорока мучеників, які постраждали в Севастійському озері, в храмі на честь Покрови Пресвятої Богородиці міста Немирова було звершено уставні богослужінні, які складаються із 3, 6, 9 часу, зображальних та Літургії Ранішосвячених Дарів.

Літургію Ранішосвячених Дарів, у співслужінні настоятеля парафії Святого великомученика і цілителя Пантелеймона села Мухівці Немирівського району Української Православної Церкви (Православної Церкви України) священника Сергія Таргонського, звершив Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова священник Роман Ковальчук.

На Богослужінні читання Апостола звершив паламар парафії Різдва Пресвятої Богородиці села Велика Бушинка Немирівського району Дець Олексій, Святе Євангліє було прочитане священником Сергієм Таргонським, а Святкову Божественну Літургію прикрасила своїм співом Борисюк Ганна.

Також підносилася  молитва про припинення пошесті згубної (епідемії) та було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

Після завершення літургії священник Роман Ковальчук звернувся до присутніх зі словами проповіді, у якій розповів про життя і подвиг святих мучеників та щиро подякував священнику Сергію Таргонському та віруючим за спільну молитву.

Завершилося богослужіння уставним многоліттям.

Довідка

Святі мученики були родом з Каппадокії, сучасна території Туреччини. Всі вони несли військову службу в складі римського легіону, який був розквартирований у місті Севастії. Воєначальник на ім’я Агрікола зажадав, щоб вони принесли жертви язичницьким богам. Після відмови, воїнів розділи ввечері і поставили у вкрите кригою озеро. Поруч поставили теплу лазню, щоб бажаючі відмовитись від Христа могли в ній зігрітися. Під ранок один з воїнів побіг до лазні, однак забігши туди, одразу помер. Один з римлян на ім’я Аглай, вражений стійкістю духу християн, сам роздягнувся і приєднався до тих, хто стояв в озері. Згідно з переказами, римські воїни, побачивши, що мученики не замерзають, перебили їм гомілки, а потім спалили. Пам’ять сорока мучеників належить до кола найбільш шанованих свят серед православних християн. У день їх пам’яті полегшується строгість Великого посту, а також звершується літургія Ранішосвячених Дарів.