Свято-Покровська парафія міста Немирова
Вінницько-Тульчинської єпархії
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

1 червня 2023 року, в день пам’яті Преподобного Іоана, єпископа Готського та Міжнародний день захисту дітей, з благословення Високопреосвященного Михаїла, архієпископа Вінницького і Тульчинського, та за сприяння в організації свята Голови осередку партії «Європейська Солідарність» на Немирівщині – Аліни Мадіянської; 13 Державної пожежно-рятувальної частини міста Немирова; 3-го відділу Вінницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки; хормейстера Ірини Слободянюк; Голови парафіяльної ради – Юрія Томащука на території Свято-Покровського храму Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова відбулося свято, присвячене Міжнародному дню захисту дітей.

Міжнародний день захисту дітей – це одне з найстаріших міжнародних свят. За однією із версій, у 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у Цзе (Фестиваль човнів-драконів), яке якраз припала на 1-ше червня. Завдяки щасливому випадку цей день збігся із часом проведення «дитячої» конференції в Женеві.

Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей саме першого червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено ще в 1950 році.

ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров’я і життя дитини одним із пріоритетів у своїй діяльності.

В Україні цей день відзначається із 1998 року.

Перед початком свята Немирівським благочинним, настоятелем Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова протоієреєм Романом Ковальчуком у Свято-Покровському храмі міста Немирова був звершений молебень до Пресвятої Богородиці та було піднесено молитву за дітей та їхніх батьків.

Звертаючись до Бога про Його опіку, милість та милосердя, ми сподівається, що Господь благословить та захистить кожну українську дитину та кожну українську родину, адже через цю кровопролитну війну, яку розпочала рф, страждають найменші та найцінніші — наші діти. Окупанти забрали у наших маленьких українців безтурботне дитинство. У деяких дітей війна забрала не тільки дитинство, але й родину, а в когось здоров'я, а в когось життя.

Молебень був прикрашений співом хормейстера Ірини Слободянюк.

Після чого заступник начальника 13ДПРЧ старший лейтенант служби цивільного захисту Владислав Бондаренко розповів дітям та їхнім батькам про складну та водночас важливу професію рятувальника і продемонстрував спецтехніку, яка застосовується для ліквідації надзвичайних ситуацій.

Тоді працівники  3-го відділу Вінницького районного ТЦК та СП міста Немирова розповіли, що воїн захищає Батьківщину і має бути захищений сам. До переліку речового забезпечення українського військовослужбовця входять бойовий балістичний шолом та модульний бронежилет, а також дозволили приміряти кожному бажаючому на собі засоби захисту військового.

Опісля на подвір’ї храму маленькі парафіяни взяли участь у вікторинах, спортивних змаганнях та патріотичному флеш-мобі, які були проведені Іриною Слободянюк.

Після закінчення свята всі присутні пригостилися солодощами.

Фото Ліщишина Вікторія

Більше фото можна завантажити за посиланням.