Свято-Покровська парафія міста Немирова
Вінницько-Тульчинської єпархії
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

Щороку 29 серпня, в день свята перенесення Нерукотворного образу Господнього з Едесси до Константинополя, наша країна відзначає День пам'яті Захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни. У цей день ми вшановуємо пам'ять воїнів, які віддали життя за Батьківщину.

День вшанування пам'яті українських воїнів був заснований в 2019 році за указом президента Володимира Зеленського. Дата 29 серпня обрана в пам'ять про Іловайську трагедію 2014 року.

Ця подія також відома як Іловайський котел. Того дня окуповане військами "ДНР" та Росії місто мали покинути українські військові. Окупанти обіцяли відкрити гуманітарний коридор для ЗСУ, але обстріляли українських військових під час виходу з Іловайська. За офіційними даними 366 воїнів ЗСУ загинули, а сотні людей зникли безвісти.

Символом цього дня є соняшник, оскільки більшість військових ЗСУ загинули на півдні та південному сході країни, де багато соняшникових полів.

Тому в цей день, 29 серпня 2023 року, біля пам'ятного знаку воїнам «Небесної сотні» та воїнам АТО у місті Немирові, з благословення Високопреосвященного Михаїла, архієпископа Вінницького і Тульчинського, Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова протоієрей Роман Ковальчук звершив панахиду за всіх Героїв України, які віддали своє життя за Свободу українського народу та Соборність України, за її Незалежність та Єдність, за мирне та безпечне небо.

За панахидою співав хор під керівництвом хормейстера Ірини Слободянюк.

Вкінці світлу пам’ять усіх загиблих героїв за Україну вшановано хвилиною мовчанням та покладанням квітів.