Свято-Покровська парафія міста Немирова
Вінницько-Тульчинської єпархії
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

17 вересня 2023 року, в п’ятнадцяту неділю після П’ятидесятниці, після Воздвиження та у день памяті святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії, Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова, капелан військової частини А7011 протоієрей Роман Ковальчук прочитав акафіст до Чесного і Животворчого Хреста Господнього у Свято-Покровському храмі міста Немирова.

За Богослужінням співав хор під керівництвом Вікторії Репецької-Крохмаль.

За богослужінням молився головний будівничий Свято-Покровського храму Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова, багаторічний Голова парафіяльної ради – Томащук Юрій.

Під час богослужіння було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

Після акафісту отець настоятель виголосив проповідь до присутніх на тему євангельського читання.

У неділю після свята Воздвиження Хреста Господнього Православна Церква вшановує хресний подвиг Спасителя.

На Божественній Літургії цього дня читається наступний євангельський уривок: «І, покликавши народ з учениками Своїми, сказав їм: хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себе, і візьме хрест свій, і за Мною йде. 35 Бо хто хоче душу свою спасти, той погубить її; а хто погубить душу свою заради Мене і Євангелія, той спасе її. 36 Бо яка користь людині, коли вона придбає ввесь світ, а душу свою занапастить? 37 Або що дасть людина взамін за душу свою? 38 Бо якщо хтось посоромиться Мене і Моїх слів у роді цьому перелюбному і грішному, того посоромиться і Син Людський, коли прийде у славі Отця Свого з ангелами святими. І сказав їм: істинно говорю вам, що деякі з тих, які стоять тут, не зазнають смерти, доки не побачать Царство Боже, що прийшло в силі (Мк. 8:34-9:1)».

По завершенні проповіді протоієрей Роман Ковальчук привітав прихожан з недільним днем та подякував за спільну молитву опісля був звершений чин славлення Чесного і Животворящого Хреста Господнього.