Свято-Покровська парафія міста Немирова
Вінницько-Тульчинської єпархії
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

“Величаємо тебе, Хрестителю Спасів Іоане, і шануємо, чесної твоєї голови усікновення”.

Такими словами у сьогоднішній день Свята Православна Церква вшановує мученицьку кончину Пророка і Хрестителя Господнього Іоана, про якого Сам Господь свідчить так: “Бо кажу вам: з народжених жінками немає жодного Пророка, більшого за Іоана Хрестителя” (Лк. 7, 28).

Тому в цей день, 30 серпня 2023 року, Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова протоієрей Роман Ковальчук звершив читання акафісту святому Іоану Предтечі у Свято-Покровському храмі міста Немирова.

У звʼязку з переходом ПЦУ на новоюліанський календар вшанування Усікновення глави Іоана Хрестителя цього року звершується 30 серпня, в середу.

Усікновення - постовий день, тому логічним є звершити його в постовий день, найближчий до новоюліанської дати (29 серпня). Безпосередньо 29 серпня за старим стилем буде звершене вшанування Нерукотворного Образу, тому сполучити два святкування - неможливо.

Відповідне рішення в рамках імплементації календарної реформи було ухвалене Священним Синодом 14 липня 2023 року.

За богослужінням молився головний будівничий Свято-Покровського храму Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова, багаторічний Голова парафіяльної ради – Томащук Юрій.

Під час богослужіння було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

Наприкінці зі словом проповіді звернувся протоієрей Роман, який розповів про подію Усікновення глави Іоанна Предтечі, подякував всім за спільну молитву і побажав мирного неба над головою.