Свято-Покровська парафія міста Немирова
Вінницько-Тульчинської єпархії
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

4 червня 2023 року, у восьму неділю після Світлого Христового ВоскресінняПравославна Церква святкує велике дванадесяте свято – День Святої Трійці, П’ятдесятницю, Зіслання Святого Духа.

Свято П’ятидесятниці або День Святої Трійці, яке по праву називають Днем народження Церкви, було встановлено ще самими апостолами. В цей день сповняється обітниця Спасителя, що після Його відходу на небо Отець надішле учням і Церкві Утішителя, Святого Духа. З цього визначного моменту апостоли не боячись жодних гонінь, утисків з великою сміливістю почали проповідувати про Ісуса Христа, таким чином вони одержали змогу донести Слово Боже всім народам, а Церква Христова почала зростати та множитися спочатку серед юдеїв у Єрусалимі, а потім і серед язичників у всьому світі – «…аж до краю землі…» (Діян. 1:8).

Цього дня, Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова протоієрей Роман Ковальчук звершив Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого у Свято-Покровському храмі міста Немирова.

Святкову службу Божу прикрашав своїм співом парафіяльний хор під керівництвом хормейстера Ірини Слободянюк.

На Богослужінні читання Апостола звершив паламар Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова – Герій Богдан.

Під час богослужіння вже традиційно було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

А також в цей день маленькі парафіяни приступили до Таїнства Причастя.

Після Літургії, відповідно до традиції, була звершена вечірня з коліновклонними молитвами. Вечірня у день свята П`ятдесятниці має свої відмінності у особливих проханнях на ектенії та читанні колінопреклонних молитов після співу великого прокимну.

По завершенні протоієрей Роман Ковальчук звернувся до присутніх зі словами проповіді, в якій розповів про подію П’ятидесятниці та її значення в житті Церкви, подякував усім за спільну молитву, привітав усіх з святковим днем та побажав мирного неба над головою.

Завершилися святкові богослужіння традиційним для цього дня освяченням зілля та окропленням вірян святою водою.