18 січня 2023 року, в Навечір’я Богоявлення (Хрещенський святвечір), в другій половині дня, з благословення Високопреосвященного Михаїла, архієпископа Вінницького і Тульчинського Немирівський благочинний, настоятель Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова протоієрей Роман Ковальчук відвідав наших захисників України, де звершив чин Великого освячення води.

Агіасма (з гр. мови – святиня; свята вода). Зазвичай Агіасма означає святу воду Великого освячення, тому часто вживається словосполучення «Велика Агіасма». Рідше зустрінемо новий порівняно вираз «Мала Агіасма», що означає воду Малого водосвяття.

Велике освячення води, на свято Богоявлення бере свій початок з перших віків християнства, зокрема апостольських постанов. Чин на освячення води приписується апостолу і євангелисту Матфею. Згодом, деякі отці Церкви написали молитви на освячення води, а традиція окроплювати нею будинки християн, згідно церковного передання належить Римському Папі Олександру I (II ст.). Вперше освячення води на свято Богоявлення було у Єрусалимській Церкві. До IV століття воно звершувалось лише у ній, на згадку про Хрещення Спасителя, де був звичай виходити на річку Йордан для водосвяття.

Згодом освячення води на свято Богоявлення, почало поступово запроваджуватись і в інших Церквах. Особливо цьому посприяли промови отців Церкви на це свято, та про чудодійні властивості води які були уже відомі. До середини V століття воду освячували опівночі, а з середини цього ж століття, було введено у Навечір’я Богоявлення, тобто напередодні. Цей звичай і є сьогодні, тому і освячується вода двічі.

На закінченню Немирівський благочинний окропив освяченою водою усіх присутніх, а також привітав присутніх зі святом.